Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Okazuje się jednak, że jemy za dużo kwasów omega-6, a za mało omega-3. Zdaniem naukowców, brak tych drugich powinno się uzupełniać. Można zadbać o zbilansowaną dietę albo sięgać po gotowe suplementy. Nad ich opracowaniem pracują polscy specjaliści.

oliwaPrawidłowy stosunek wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6 w diecie to 1:4, tymczasem w Europie Zachodniej często proporcje te wynoszą 1:30, a w Stanach Zjednoczonych nawet 1:50. W ostatnich czasach udowodniono, że najlepszy dla organizmu jest czysty kwas omega-3 ALA (alfa-linolenowy). Na Uniwersytecie Wrocławskim trwają prace nad technologią izolowania takiego kwasu w postaci łatwo przyswajalnych estrów. Będzie można dodawać je do żywności i tworzyć z nich leki. Technologię wytwarzania estrów etylowych kwasów omega opracowali chemicy z Uniwersytetu Wrocławskiego: prof. Hubert Kołodziej, inż. Stanisław Strzelecki i dr Andrzej Vogt.

Naukowcy tłumaczą, że jeśli nie przyjmujemy odpowiedniej ilości kwasów omega-3, w naszym organizmie dochodzi do tzw. niskonatężeniowego ogólnoustrojowego stanu zapalnego, a w następstwie tego – do rozwoju wielu chorób, m.in. miażdżycy, czego konsekwencją są udary mózgu, zawały serca, choroby nóg i układu krwionośnego, zapychania się tętnic. Ten stan zapalny sprzyja również powstawaniu nowotworów i chorób degeneracyjnych ośrodkowego układu nerwowego, jak choroba Alzheimera.

oliwa 2Kwas alfa-linolenowy znajduje się w: siemieniu lnianym, nasionach chia i dyni, rybach morskich, orzechach włoskich, produktach sojowych i ciemnozielonych warzywach.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Podobne artykuły

Uprawiano ją w wiszących ogrodach Semiramidy, była przysmakiem na babilońskich ucztach Baltazara, jej aromatycznymi liśćmi odżywiali się budowniczowie piramid w starożytnym Egipcie. Dziś króluje na stołach całego świata.
Dieta Dash od kilku lat uważana jest przez dietetyków i lekarzy za dietę numer jeden w rankingu najlepszych diet świata. Została zaprojektowana przez naukowców, a jej skuteczność sprawdzona w wielu badaniach naukowych. Dieta Dash, obniżając ciśnienie krwi, pozwala zmniejszyć występowanie choroby niedokrwiennej serca o 15%, a udarów mózgu o 27%.
Spieszmy się zjadać owoce, tak szybko odchodzą, czyli owoce sezonowe na lipiec. Koniecznie trzeba uwzględnić je w codziennym jadłospisie, bo mają wyjątkowo dużo cennych dla naszego zdrowia i urody składników.
Wodę można nie tylko pić, ale i jeść. To ważna informacja dla każdego, komu z trudem przychodzi picie kilku szklanek wody dziennie. Każdy składnik pożywienia zawiera jakąś ilość wody, którą możemy zaliczyć do naszego wodnego bilansu.
Kasza gryczana, jęczmienna, manna, jaglana, quinoa czy kuskus... Dzięki kaszy dostarczysz organizmowi cennych składników, zyskasz dobry humor, stracisz zbędne kilogramy i zapobiegniesz wielu chorobom. Ale warto wiedzieć, jaki rodzaj wybrać, bo nie wszystkie nam służą.
Zamiast stosować suplementy spalające tłuszcz, warto włączyć do diety naturalne produkty o działaniu przyspieszającym redukcję tkanki tłuszczowej.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz