Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Wellness na Marsie

Hiszpańska Kantabria ma od niedawna kosmiczną atrakcję turystyczną. Astroland Agency oferuje chętnym wyprawę na Marsa. Trzydniowy pobyt w stacji kosmicznej Ares, to niezwykłe przeżycie i prawdziwy detoks od świata zewnętrznego i codziennych problemów.

Misja na hiszpańskim Marsie trwa zaledwie trzy dni, ale trzeba przeznaczyć na nią aż 30, bo tyle trwają przygotowania i szkolenia. Wszak zostanie astronautą nie może być zbyt proste. Żeby wybrać się na hiszpańskiego Marsa, trzeba zdać testy i przejść pozytywną weryfikację.

MARS W HISZPAŃSKIEJ KANTABRII

Okazuje się, że aby znaleźć się na Marsie i doświadczyć niezwykłych przygód na powierzchni tej odległej planety, wcale nie trzeba opuszczać ziemskiej atmosfery. Ten „Mars” znajduje się w jaskiniach Kantabrii w północnej Hiszpanii. Stworzona tam stacja kosmiczna Ares ma 1,5 km długości i 60 m wysokości i jest położona z dala od szlaków turystycznych. Odtworzono w niej warunki panujące na Czerwonej Planecie. Miejsce zostało tak zaprojektowane, aby odwiedzający mogli zobaczyć i doświadczyć, jak wygląda życie na Marsie. Załoga każdej misji może liczyć 10 ochotników, a wyprawa trwa trzy dni. Taki trzydniowy pobyt w stacji Ares, to niezwykłe przeżycie i prawdziwy detoks od świata zewnętrznego i codziennych problemów.

Stacja ares

Mars w hiszpańskiej Kantabrii

ASTRONAUTA W ASTROLANDZIE

Ponieważ wakacje organizowane przez Astroland to nie all inclusive z drinkami nad brzegiem hotelowego basenu, nie wystarczy zapłacić – niebagatelną zresztą kwotę, bo 25 tys. zł od osoby. Chętnych czeka sporo testów i szkoleń. Wszystko odbywa się niczym w prawdziwej agencji kosmicznej. Kandydaci muszą się wykazać sprawnością fizyczną oraz zdrowiem psychicznym i dopiero po pozytywnej weryfikacji ich możliwości, dostaną się do 10-osobowej załogi. Dopiero wtedy zacznie się ich prawdziwa kosmiczna przygoda na Ziemi.
Przygotowania do wyprawy na Marsa zajmują ponad trzy tygodnie. Najpierw są szkolenia online, później trening fizyczny i psychologiczne, podczas którego potencjalni uczestnicy misji uczą się, jak odbywać kosmiczne spacery, zachowywać się w stanie nieważkości czy w sytuacjach awaryjnych. Uczą się też wspinaczki i speleologii.
Stacja kosmiczna Ares jest wyposażona we wszystko, co niezbędne do przetrwania człowieka na Marsie. W jej wnętrzu znajdują się laboratoria badawcze, mierniki i czujniki, kombinezony, drukarki 3D, kapsuły ratunkowe, autonomiczne systemy produkcji energii i wody, zapasy żywności w postaci liofilizowanoe pożywienia dla każdego członka załogi, a nawet siłownia. A także długa lista narzędzi, które ułatwią życie jaskiniom astronautom.

KOSMICZNE WRAŻENIA ZAPEWNIONE

Projekt ten powstał w celu testowania nowych technologii, tak jak miało to już miejsce w przypadku innych produktów codziennego użytku, które przeszły badania kosmiczne, np. GPS czy różne rozwiązania stosowane w medycynie
Uczestnicy wyposażeni w specjalne kombinezony, odzież techniczną i laboratoria z hodowlą roślin eksperymentują i testują, jak wyglądałoby ludzkie życie na Marsie. Zamiast prysznica do dyspozycji mają ręczniki i chusteczki higieniczne. Zamiast ziemskiego gapienia się w telewizor – misje badawcze do wykonania. Zamiast Internetu – rozmowy z załogą. Astroland zapewnia też wsparcie profesjonalistów, m.in. ekspertów z dziedzin lotnictwa, instruktorów czy psychologów współpracujących z astronautami online podczas trwania wyprawy.
Wrażenia z pobytu na ziemskim Marsie zapewne nie zastąpią widoku naszego globu z orbity, który oglądają prawdziwi astronauci, ale z pewnością można liczyć na silne doznania. Stacja Ares została już przetestowana przez próbną załogę, teraz czeka na turystów poszukujących kosmicznych wrażeń.
Źródło: astrolandagency.com

Wellness na Marsie uczestnikWellness na Marsie zaloga

Podobne artykuły

Soczysta zieleń wzgórz, błękit nieba, lazur oceanu i złote piaski na plaży – wybrzeże Zielonej Hiszpanii miejscami do złudzenia przypomina Karaiby. Jedynie temperatura wody nie pozwala się do końca zapomnieć, ale latem i wczesną jesienią tutejsze zatoczki doskonale nadają się do kąpieli.
Wybrzeże Słońca, Światła czy Tropików? A może Gorące lub Dzikie? Prezentujemy wszystkie wybrzeża słonecznej Hiszpanii. A przy okazji polecamy najlepsze SPA.
W Andaluzji rok nie składa się z miesięcy i tygodni, ale z kolejnych fiest.
W Andaluzji nie można zaliczać kolejnych atrakcji, pędząc z przewodnikiem w ręku.Na Andaluzję trzeba mieć czas. Smakować ją każdym zmysłem z osobna i wszystkimi razem. Tak też jest z andaluzyjskimi miastami.
Andaluzyjskie SPA bazują na wodach termalnych i morskich oraz orientalnych tradycjach.
Jeśli lubisz gwarne plaże z niezliczoną ilością atrakcji, modne promenady, bogate życie nocne i wielkie, luksusowe hotele jedź nad Morze Śródziemne. Jeśli wolisz zaciszne białe plaże, kameralne miasteczka i dziewiczą przyrodę wybierz Atlantyk, albo któryś z mniej znanych kurortów wschodniego wybrzeża.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz