Facebook open

Sopotorium - baner

Mazowsze na weekend – Warszawa

Na Mazowszu czeka na nas całe mnóstwo atrakcji, bo płasko wcale nie znaczy nudno. Z jednej strony prastare puszcze, spokojne wiejskie pejzaże i drewniane chaty. Z drugiej – tętniące życiem, nowoczesne aglomeracje, pełne młodzieńczej werwy i kreatywności.

MAZOWSZE – ATRAKCJE NA WEEKEND

Mazowsze to płaska lecz piękna kraina. Na mazowieckich równinach życie toczy się niespiesznie (oczywiście poza dużymi miastami), jakby ludzie dostosowali się do leniwego nurtu szeroko rozlewających się rzek, do płaskiego krajobrazu urozmaiconego jedynie rzędami pochylonych wierzb czy wieżami zabytkowych budowli. Mazowieckie krajobrazy, bardziej niż pejzaże innych regionów Polski, zachęcają do turystyki w stylu slow – niespiesznych podróży połączonych z poszukiwaniem ciszy, odkrywaniem niezwykłych zakątków i poznawaniem tradycji. Miejsc, w których, mimo bliskości stolicy, czas zwalnia, oddech staje się głębszy, a serce bije mocniej – ale nie ze stresu czy pośpiechu, lecz z zachwytu nad pięknem otaczających krajobrazów. A wszystko to tuż za progiem tętniącej życiem Warszawy.

Mazowsze na weekend – Łazienki KrólewskieATRAKCJE MAZOWSZA – KONIECZNIE TRZEBA:

Spojrzeć na Warszawę: z góry (z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki) lub z Wisły (płynąc statkiem wycieczkowym lub promem), a potem spędzić kilka godzin w Centrum Nauki Kopernik.

Wyruszyć szlakiem Fryderyka Chopina. Szlak Chopinowski wiedzie przez najważniejsze miejsca w stolicy (Trakt Królewski, Łazienki Królewskie i Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie) i najpiękniejsze zakątki Mazowsza (Żelazowa Wola, Brochów, Sochaczew, Sanniki).Mazowsze na weekend – portret Fryderyka Chopina

Zatrzymać się w Płocku, a w nim obejrzeć bazylikę na Wzgórzu Tumskim oraz Drzwi Płockie – słynny zabytek sztuki romańskiej – a właściwie jego piękną replikęMazowsze na weekend – Drzwi Płockie

Zwiedzić zamki książąt mazowieckich: Czersk, Ciechanowiec, Rawa Mazowiecka

Odbyć podróż do przeszłości w Sierpcu w Muzeum Wsi Mazowieckiej poczujesz atmosferę dawnego Mazowsza.Mazowsze na weekend – zamek w Ciechanowcu

ATRAKCJE MAZOWSZA – WARTO RÓWNIEŻ:

Doświadczyć niemożliwego w Trojanowie w Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji nauka spotyka się z magią. Emocjonująca przygoda, edukacja przez zabawę, odkrywanie tajemnic, pokazy iluzji, aktywny, rodzinny wypoczynek.
Skorzystać z Aqua Parku i SPA w Hotelu Warszawianka dla dorosłych relaks i zabiegi w orientalnym SHU SPA, dla dzieci 90-metrowa zjeżdżalnia w Aqua Parku,Centrum Kreatywnej Zabawy KIDDOS i moc atrakcji na świeżym powietrzu.

ATRAKCJE MAZOWSZA – MOŻNA TEŻ:

Zakochać się w Opinogórze: piękny pałac, piękny park i Muzeum Romantyzmu.
Zachwycić się oldtimerami w Otrębusach: Muzeum Motoryzacji i Techniki to największy w Polsce zbiór zabytkowych pojazdów.

HOTELE SPA POD WARSZAWĄ:

NAJLEPSZE HOTELE SPA POD WARSZAWĄ I NA MAZOWSZU

HOTEL AFRODYTA BUSINESS & SPAKRAINA SPOKOJU I RELAKSU

PAŁAC I FOLWARK ŁOCHÓWTRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

MANOR HOUSE SPA – PAŁAC ODROWĄŻÓWPOLSKIE CENTRUM BIOWITALNOŚCI

HOTEL WARSZAWIANKA SHU SPA MAGICZNA MOC ORIENTU

PAŁAC ŻELECHÓW SPA & WELLNESSKRÓLEWSKIE PRZYJĘCIE

TALARIA RESORT & SPAWYJĄTKOWE MIEJSCE DLA KOBIET

 

Podobne artykuły

Najlepsze SPA mazowieckie to najczęściej obiekty biznesowe, które proponują gościom bogatą infrastrukturę konferencyjną oraz umiejętne łączenie pracy z relaksem. A w weekendy i w sezonie urlopowym zmieniają się w przyjazne centra rodzinnego wypoczynku.
Szukasz wytchnienia od codziennego tempa życia? Sposobu na pozbycie się stresu i przywrócenie energii oraz sił witalnych? Zapraszamy do SPA & Wellness w Pałacu i Folwarku Łochów, który w konkursie Perfect SPA Awards 2018 otrzymał tytuł Perfect SPA 2018, jako Najlepsze SPA w centrum Polski.
Pałac Żelechów SPA & Wellness, położony w niedalekiej odległości od Warszawy to miejsce, gdzie można odbyć prawdziwą podróż w czasie. Zapraszamy do Pałacu Żelechów SPA & Wellness, który w konkursie Perfect SPA Awards 2018 otrzymał tytuł Perfect SPA 2018, jako Najlepszy Historyczny Hotel SPA.
Talaria Resort & SPA to pierwszy obiekt hotelowy wellness i SPA, którego oferta stworzona jest z myślą o kobietach. Zapraszamy do Talaria Resort & SPA, który w konkursie Perfect SPA Awards 2018 otrzymał tytuł Perfect SPA 2018, jako Najlepszy Butikowy Hotel SPA.
Na początku lipca pierwszych gości zaczął przyjmować nowy hotel SPA nad morzem – Sopotorium Medical Resort. Obiekt nawiązujący do tradycji przedwojennego Sopotu oferuje leczenie i rehabilitację w komfortowych warunkach czterogwiazdkowego hotelu oraz nowoczesne centrum kuracyjne.
Wakacje się skończyły, a z nimi powoli kończą się ciepłe, słoneczne i długie dni. Z pewnością każdy chciałby choć na chwilę pozostać jeszcze w aurze letnich doznań. Najlepiej wybrać się do hotelu SPA. Wybraliśmy kilka propozycji, które z pewnością nastroją cię optymistycznie i nie dopuszczą do głosu jesiennej chandry.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz