Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

19 i 20 września 2020 roku w ponad 100 krajach świata celebrowany jest World Wellness Weekend – Światowy Weekend Wellness. Radosne święto, którego celem jest przypominanie nam, jak ważne w życiu jest dobre samopoczucie każdego z nas.

Jean-Guy de Gabriac, pomysłodawca World Wellness Weekend.Jean-Guy de Gabriac, francuski znawca branży SPA i wellness i pomysłodawca World Wellness Weekend.

Słowo wellness (z ang. dobre samopoczucie) na stałe zagościło już w polskim języku. Wkradło się do psychologii, hotelarstwa, fitnessu, medycyny, urody, kosmetologii i turystyki. Wellness to filozofia życia, to harmonia między twoim ciałem, a tobą samym. Wellness to świadomy wybór stylu życia, w którym zwracamy uwagę na to co jemy, co kupujemy, w jaki sposób śpimy, jak pracujemy, jak relaksujemy się i spędzamy czas wolny, jak dbamy o utrzymanie naszego ciała w zdrowiu i sprawności oraz jak dbamy o otaczające nas środowisko. Wszystko po to, aby zachować równowagę, która pozwoli nam jak najdłużej cieszyć się życiem i zdrowiem.World Wellness Weekend

Nie ma żadnych wątpliwości, że dzisiaj wellness jest nam potrzebny bardziej niż kiedykolwiek. Potrzebujemy dobrego samopoczucia – fizycznego, psychicznego, emocjonalnego i społecznego. Bardziej też niż kiedykolwiek musimy wzmacniać nasz układ odpornościowy, a osiągniemy to właśnie przez zdrowy i aktywny tryb życia oraz chwile spokoju i wytchnienia, które musimy znaleźć dla siebie każdego dnia. Wellness nie tylko pomaga nam dobrze i zdrowo żyć, ale także prawidłowo rozwijać się. Taki jest też cel Światowego Weekendu Wellness (World Wellness Weekend), który już po raz czwarty będzie obchodzony w ten weekend (19-20 września 2020 r.) w ponad 100 krajach na całym świecie.

Inicjatorem akcji jest Jean-Guy de Gabriac, francuski ekspert branży SPA & Wellness, dlatego we Francji mnóstwo obiektów – hoteli, day SPA, klubów fitness i sportowych co roku zgłasza swój udział w akcji i organizuje bezpłatne i łatwo dostępne wydarzenia, których celem jest edukacja, zabawa, inspiracja i zarażanie innych ideą życia w stylu wellness. W ciągu czterech lat do akcji dołączyło już ponad 100 krajów, tysiące osób, miejsc i miast. Polska uczyniła to po raz pierwszy w 2018 roku, ale do tej pory nie zyskała zbyt wielu chętnych do radosnego celebrowania Światowego Weekendu Wellness. Mamy jednak nadzieję, że idąc z duchem czasów i potrzeb, wkrótce i u nas, zwłaszcza w branży SPA & Wellness idea zyska wielu naśladowców.

Cztery lata temu, pomysłodawcy tej akcji doszli do wniosku, że we współczesnym konsumpcyjnym społeczeństwie, szukającym w czasie wolnym wyłącznie rozrywki, w branży wellness jest zbyt dużo moralizatorstwa, a zbyt mało zabawy. Misją World Wellness Weekend jest promowanie zabawnych, kreatywnych i oryginalnych działań Wellness. Takich, które nie straszą, ale edukują przez zabawę. Podnoszą morale, uruchamiają przepływ hormonów przyjemności (serotoniny i oksytocyny) i prowadzą do wzbogacenia naszego stylu życia o więcej wellnessowych elementów.

W tym roku w wielu spośród tych wydarzeń odbywających się na krańcach świata będzie można uczestniczyć osobiście – podczas sesji online. Może to pomoże Polakom zarazić się tą ideą i już za rok sami będziemy organizować wspaniałe wydarzenia promujące życie w stylu wellness.

World Wellness Weekend 2020

Mapa wydarzeń podczas Worlds Wellness Weekend

I pamiętaj...

Wszysy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili, gdy zdajemy sobie sprawę, że mamy tylko jedno. (Konfucjusz)

CZYTAJ TEŻ:

WELLNESS W EPOCE SMARTFONÓW

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz