Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

W cyklu zabiegi SPA prezentujemy masaż dźwiękiem mis i gongów tybetańskich, który pomaga zmniejszyć stres, dodaje energii i wzmacnia siły witalne, stymuluje też kreatywność. Sprawdź jak jeszcze działa na organizm i w którym hotelu SPA można się mu poddać.

Historia leczenia dźwiękiem sięga początków ludzkości. Ludzie pierwotni tworzyli muzykę, uderzając jednym kamieniem o drugi i wystukiwali rytm. W wielu kulturach muzyka była częścią obrzędów, a duchowi przywódcy byli świadomi wpływu wibracji na system nerwowy. Medycyna chińska leczy nie tylko za pomocą akupunktury, ale też dźwiękami kamertonów. Plemienni szamani wchodzą w trans za pomocą śpiewów i uderzania w bębenek. Dźwięk to podstawa mantr w hinduizmie,  liturgii żydowskiej i misteriów katolickich.

TERAPIA DŹWIĘKIEM

Wywodzący się z Tybetu masaż dźwiękiem mis i gongów pomaga zmniejszyć stres, dodaje energii i wzmacnia siły witalne, stymuluje też kreatywność. – Masaż ten polecany jest zarówno ludziom zdrowym, jako terapia relaksacyjna, jak i tym, którzy borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami. Warto sobie uświadomić, że stres, który odczuwamy na co dzień leży u podłoża wielu stanów chorobowych i chociaż jednorazowe sytuacje stresowe nie mają długotrwałych skutków, to już stres przewlekły, chronicznie pobudzający układ nerwowy, w połączeniu z niezdrową dietą i brakiem aktywności fizycznej, powoduje stres oksydacyjny. Ten z kolei sprawia, że zwiększone jest wydzielanie adrenaliny i kortyzolu, podwyższone ciśnienie krwi, wysoki poziom glukozy, występuje także stan zapalny w organizmie. Prowadzi to do problemów trawiennych, bezsenności, chorób układu krążenia, cukrzycy, otyłości i depresji – mówi Marzanna Karkoszka, mistrzyni gry na gongach i misach i fizykoterapeutka w hotelu Manor Mouse SPA.Koncert na gongi w Manor House SPA

Każdy fragment ciała osoby uczestniczącej w koncercie na misy i gongi tybetańskie jest dotykany przez wibracje i drgania rezonujących instrumentów. Wibracje docierają do poziomu komórkowego każdego narządu. Oddziałują korzystnie na kanały energetyczne – meridiany, odblokowując je. Następuje usuwanie toksyn z organizmu, regulacja funkcji narządów wewnętrznych, zostają również złagodzone różnego rodzaju bóle.
Dźwięki i drgania mis pobudzają receptory czucia umiejscowione na palcach, języku i ustach, z których sygnały docierają do mózgu, wpływając na twór siatkowaty odpowiedzialny za długotrwałe utrzymywanie się skutków pobudzenia. Drgania rozchodzące się w ciele poprawiają krążenie krwi i płynów ustrojowych i ułatwiają usuwanie toksyn z organizmu oraz przyspieszają regenerację tkanek. Wibracje mają także efekt piezoelektryczny zachodzący głównie w tkance kostnej, który polega na jej uporządkowaniu, co wzmacnia kości i zapobiega złamaniom.
Masaż z wykorzystaniem mis polega na ułożeniu odpowiedniej misy na ciele w ściśle określonych miejscach i delikatnym pobudzeniu ich do drgań. Trwa około 45 minut. Masaże gongami to zazwyczaj spotkania grupowe, podczas których uczestnicy leżą na plecach na specjalnie przygotowanych matach ze stopami skierowanymi w kierunku grających instrumentów i wibrujących fal dźwiękowych. Stopy to cała baza receptorów, które odpowiadają za funkcjonowanie wszystkich wewnętrznych organów. Podobną bazą receptorów są dłonie, twarz, małżowiny uszne i głowa, które także są czułe na dźwięki gongów.Masaż dzwiękiem w Manor House SPA

Koncertu można wysłuchać na siedząco, ale wskazana jest pozycja leżąca. Miękkie poduchy i tkaniny, przytłumione światło i poruszające wyobraźnię drgania muzyki wpływają kojąco na wszystkie zmysły i sprawiają, że po takim niezwykłym koncercie z łatwością przychodzi głęboki relaks i odprężenie. Zarówno grupowe kąpiele w dźwiękach, jak i indywidualne spotkanie wymaga luźnego, wygodnego ubrania. Przeciwwskazania do masażu dźwiękiem to ciąża do 3 miesiąca, aparaty słuchowe i zastawki serca.
Wibracja działa na ciało tak, jak kamyk rzucany na gładką powierzchnię jeziora. Powoduje załamania, które sprawiają, że bicie serca zwalnia, obniża się ciśnienie krwi i rytm oddech jest przywracany, ale żeby tak się stało, przed masażem i po nim trzeba wypić szklankę wody. Jest to istotne, ponieważ to woda przewodzi fale dźwiękowe, a organizm składa się z niej w ok. 80 procentach.

MISY I GONGI TYBETAŃSKIE W MANOR HOUSE SPA
W mazowieckim kompleksie hotelowym Manor House SPA cyklicznie odbywają się koncerty na gongi tybetańskie, śpiewające misy, dzwonki shanti i tingsha. Dobroczynnej dla organizmu terapii dźwiękiem można zaznać w każdą sobotę oraz w wybrane dni tygodnia.
Wibracja działa na ciało tak, jak kamyk rzucany na gładką powierzchnię jeziora. Powoduje załamania, które sprawiają, że bicie serca zwalnia, obniża się ciśnienie krwi i wraca rytm oddechu.

Masaż dzwiękiem w Manor House SPA

Masaż dzwiękiem w Manor House SPA

CZYTAJ TEŻ:

MANOR HOUSE SPA – ENKLAWA DLA DOROSŁYCH

POLSKIE CENTRUM BIOWITALNOŚCI – MANOR HOUSE SPA

Podobne artykuły

W Manor House SPA, z dala od zgiełku codziennoœści i pędzącej rzeczywistośœci, odnajdziesz wyjątkową krainę spokoju, relaksu i pełnego odprężenia, a w Akademii Holistycznej w całkiem naturalny i bezpieczny sposób odzyskasz zdrowie i młodoœść.
Manor House SPA – Pałac Odrowążów jest najlepszym polskim hotelem dla dorosłych. Pozytywna energia, bliskość przyrody, Gabinety Bioodnowy – to adres idealny na spędzenie romantycznych chwil we dwoje.
Maseczka, manikiur, peeling. Kiedyś takie przyjemności zarezerwowane były wyłącznie dla pań. Dzisiaj korzysta z nich coraz więcej mężczyzn, a ośrodki na całym świecie poszerzają swoją ofertę, by dopasować się do ich potrzeb i gustów.
Woda jest źródłem życia, ale i przekaźnikiem zanieczyszczeń, zarówno w środowisku naturalnym, jak i w naszym organizmie. Co zrobić, żeby pełniła tylko tę pierwszą funkcję? Odpowiedzią jest Woda Grandera.
Zabieg Ägyptos łączy działanie darów natury i zaawansowanej techniki owijania ciała. Jest idealny, aby obdarzyć nas luksusowym relaksem.
Bicze szkockie to zabieg hydroterapeutyczny, wykonywany w gabinetach day SPA oraz w ośrodkach odnowy biologicznej, a także rehabilitacyjnych. Polega na serii natrysków ciepłą i zimną wodą na przemian (różnica powinna wynosić 20-30 stopni Celsjusza).Bicze mogą być stosowane na poszczególne partie lub na całe ciało z ominięciem okolic intymnych.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz