Facebook open

Sopotorium - baner

Glamping to luksus blisko natury. Glamping to blask ogniska na dobranoc, wschód słońca zamiast budzika, szum wiatru i zapach sosen, a do tego wygody czterogwiazdkowego hotelu.

GLAMPING, CZYLI LUKSUSOWY KEMPING

Domek na drzewie, stodoła, mongolska jurta albo namiot – miejsca do tej pory kojarzone z tanim noclegiem dla łowców przygód, dziś stają się synonimem podróżniczej ekstrawagancji. Wszystko za sprawą glampingu, który łączy w sobie dwa pozornie przeciwstawne hasła – kemping oraz luksus. To nowa odsłona biwakowania, która zapewnia entuzjastom klimatycznych wypraw na łono natury wypoczynek pozbawiony wszelkich niedogodności. Od ponad dekady zdobywa ona serca podróżników na całym świecie, a ostatnio dotarła również do Polski. Glamping to zbitka angielskich słów glamour i camping oznaczająca luksusowy kemping. W XXI wieku, kiedy turyści z jednej strony szukają powrotu do natury, z drugiej zaś są przyzwyczajeni do wygód oferowanych przez ośrodki all-inclusive, glamping wydaje się odpowiedzią na te wszystkie potrzeby. O ile sam termin jest nowy, bo pojawił się po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w 2005 roku, to pomysł na luksusowy biwak już nie. Przecież już w dawnych czasach monarchowie podczas podróży czy wypraw wojennych zatrzymywali się w dużych, bogato wyposażonych i zdobionych namiotach.
Dzisiejszą glampingową ofertę znajdziemy zarówno w nowych wyspecjalizowanych obiektach typu Tatra Glamp czy 4rest Camp, jak i w luksusowych kompleksach hotelowych, jak Dolina Charlotty, która przygotowała domki na drzewie, z wyposażeniem dorównującym apartamentom o wysokim standardzie, w celu rozszerzenia i uatrakcyjnienia propozycji dla swoich gości.

GLAMPING W TATRA GLAMP

Glambing Tatra glampTatra Glamp powstało pod koniec 2018 roku. Do dyspozycji gości są tu namioty sferyczne nazywane urokliwie klapniokami. Każda kopuła ma panoramiczne okno z widokiem na Tatry i jest luksusowo wyposażona, spełnia standardy hotelu czterogwiazdkowego. Kominek wewnątrz kopuły zapewnia przytulny klimat i ogrzewanie. Jest też taras, na którym znajduje się ruska bania, zestaw wypoczynkowy i kominek ogrodowy.

GLAMPING W GLENDORII

Glamping GlendoriaW Glendorii na Mazurach można wybrać tradycyjny nocleg pod dachem, albo nowatorski biwak w pokoju namiotowym. W Malinowym Chruśniaku, Pod Słowikami, Na Łące, Jaskółcze Gniazdo, Pod Żurawiem – ich nazwy informują o bliskości z naturą, a pewne oddalenie od siebie zapewnia prywatność. Każdy pokoi namiotowych jest z łazienką i werandą. Ręcznie robione lub kolonialne meble, kolorowe tkaniny i oryginalne dodatki tworzą nastrojowe wnętrza. Jest też Camp SPA pod gołym niebem, a także basen oraz kino i bar zlokalizowane w zabytkowej stodole.

GLAMPING W 4REST CAMP

4rest Camp to jurty wypoczynkowe znajdujące się wśród lasów i łąk na pograniczu Kaszub i Kociewia, nad jeziorem Bronisława. Każda z jurt przeznaczona jest dla 2 osób i składa się ze stylowo wykończonej sypialni oraz łazienki. Opalany drewnem kominek syberyjski sprawia, że z jurt można korzystać przez cały rok, a każda pora roku to unikalne, niezpomniane doświadczenie. Istnieje też możliwość skorzystania z sauny oraz balii kąpielowej.

GLAMPING W HERBALS GLAMPING

W Mielnie, pomiędzy jeziorem Jamno a wybrzeżem Bałtyku, powstał kompleks Herbals & SPA, który oferuje turystom wszystko to, co w kempingu najlepsze. Do wyboru są domki przy plaży, na drzewach i pływające. Jedne wyposażone w kominek, inne w jacuzzi, jeszcze inne w wannę i saunę solną. Mint, Lavender, Lemon Balm i Rosemary – ich nazwy nie są przypadkowe, w każdym zasadzono odpowiednie zioła, które mają wprowadzać gości w wakacyjny nastrój. Obiekty są tak wykonane, by dostarczały gościom chłodu w upalne dni, ale również (dzięki kominkom) ciepła podczas zimnych wieczorów. Do dyspozycji gości jest też pływająca sauna.

CZYTAJ TEŻ:

MAZOWSZE W RYTMIE SLOW

SLOW TRAVEL JEST TRENDY

EKO TRENDY

 

 

Podobne artykuły

Mazowsze to region wprost wymarzony do niespiesznej turystyki w stylu slow. W samym sercu Polski rozpościerają się niemal doskonale płaskie równiny. Falujące łanami zbóż, pachnące żywicą starych puszcz i słodyczą sadów, ukwiecone łąkami, pocięte wstęgami malowniczych rzek.
W Andaluzji rok nie składa się z miesięcy i tygodni, ale z kolejnych fiest.
W Andaluzji nie można zaliczać kolejnych atrakcji, pędząc z przewodnikiem w ręku.Na Andaluzję trzeba mieć czas. Smakować ją każdym zmysłem z osobna i wszystkimi razem. Tak też jest z andaluzyjskimi miastami.
Argentyna to jeden z najbardziej niezwykłych krajów, położony na krańcu świata. Tutejsze spektakularne krajobrazy mogą zawrócić w głowie. A rytm życia wyznaczają wino, wiatr wiejący nad pampą i wszechobecne tango.
Pojęcie „sztuka kulinarna” nabiera dziś nowego znaczenia. Potrawy mają nie tylko zaspokoić głód, ale dostarczyć również przeżyć artystycznych. Przybywa mistrzów kuchni, którzy postanowili spojrzeć na jedzenie od innej strony i nadać mu dodatkowe funkcje.
W Bangkoku nigdy nie jest nudno – ani za dnia, ani w nocy. Lecz tym, co sprawia, że pobyt w mieście jest naprawdę wyjątkowy, są Tajowie – naród, który ponad wszystko umiłował przyjemność i harmonię.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz