Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

CACI – odmładzanie twarzy

CACI to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje synergię technologii mikroprądów i światła LED. Cel: lifting okolicy oka i linii żuchwy, wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry, zmniejszenie przebarwień. To jedyne urządzenie na rynku, które reedukuje mięśnie.

Tekst: Lek. med. Ewa Rybicka

Starzenie się twarzy nie dotyczy tylko samej skóry, bo jej struktura podlega upływowi czasu trójwymiarowo. Wraz z wiekiem stymulacji potrzebują także mięśnie i tkanka łączna. Dlatego coraz bardziej popularny staje się tzw. fitness czy joga twarzy oraz masaże powięziowe. Należy je wykonywać regularnie, najlepiej do końca życia. CACI jest swego rodzaju siłownią dla mięśni twarzy, które – odpowiednio stymulowane – podtrzymują wszystkie wyżej położone tkanki.

CACI – terapia mikroprądami

Sednem CACI są mikroprądy. System ten wykorzystuje ultra niskie częstotliwości prądu, w połączeniu z technologią pokonującą oporność skóry i opatentowaną strukturą fali cyfrowej. Następnie działanie jest wzmacniane, by dostarczyć pełną moc energii mikroprądów głęboko do mięśni. To unikalna i opatentowana technologia, która nie jest dostępna w żadnym innym urządzeniu. Mikroprądy w technologii CACI mają częstotliwość poniżej 1 Hz i natężenie liczone w µA. Zabieg jest bardzo przyjemny i przypomina bardziej masaż niż inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Odczucia pacjenta są podprogowe, gdyż nie wywołujemy bezpośredniego skurczu mięsni, a działamy na narządy ścięgniste Golgi’ego, które są nazywane „mózgiem mięśnia”.
Nowa technologia Synergy – S.P.E.D Dual Action, to znaczący przełom w terapii mikroprądami. Umożliwia specjalistom wykorzystanie mocy stymulacji światłem LED przy jednoczesnym użyciu mikroprądów. Ta technologia podwójnego działania zapewnia szybsze, bardziej skuteczne i trwalsze rezultaty niż standardowe mikroprądy – udowodniono to w badaniach klinicznych. Innowacyjność CACI polega na tym, że jest to działanie mikroprądami na mięśnie twarzy i przywracanie ich do pierwotnej aktywności, w zależności od potrzeb. Tam, gdzie w pewnych partiach twarzy jest nadmierne napięcie – mikroprądy rozluźniają mięśnie, a tam, gdzie występują oznaki działania grawitacja i brak jędrności –  przywracają ich napięcie.

CACI – lifting i ujędrnianie

CACI można potraktować jako zabieg bankietowy. Efekt napiętej, gładszej i ujędrnionej twarzy, utrzymuje się do pięciu dni – jeśli wykona się go jednorazowo. Natomiast seria 10 zabiegów przynosi trwałe efekty liftingu całej twarzy i spektakularną różnicę w jędrności i napięciu skóry.
Stymulacja mięśni mikroprądami może odbywać się na małych obszarach, które są dla danej twarzy newralgiczne. U jednego pacjenta będzie to czoło lub okolica oka, u innego – linia żuchwy. Oczywiście można działać globalnie, ale dzięki kierunkowemu nastawieniu technologii CACI na poszczególne partie twarzy, każdą osobę poddającą się zabiegowi traktuje się indywidualnie.
Zabieg ten polecany jest bez względu na wiek, bo u osób młodszych działa zapobiegawczo na powstawanie zmarszczek i znacznie opóźnia ich pojawienie się. W pewnym sensie można nazwać go alternatywą dla botoksu. Jest to procedura wyjątkowa z uwagi na fakt, że do poprawy jakości skóry dostępnych jest wiele zabiegów, ale dla stymulowania mięśni twarzy to jedyne rozwiązanie dostępne na rynku. A musimy pamiętać, że twarz starzeje się w 3D – proces ten dotyczy nie tylko samej skóry, ale także innych tkanek.

caci zabieg medycyna estetyczna

CACI – regeneracja i odnowa skóry

Głównym zadaniem i tym co wyróżnia CACI jest zdolność do reedukacji mięśni, czyli przywracania im prawidłowej długości i prawidłowego napięcia. Efektem zabiegu jest jednak także poprawa jakości skóry. Udowodniono, że połączenie mikroprądów o niskiej częstotliwości i światła LED stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, zwiększając ich aktywność do 60%, zwiększa ilość ATP w komórkach do 500%, zwiększa syntezę białek w skórze do 73% oraz zwiększa absorbcję składników odżywczych przez komórki skóry do 43%. Dzięki temu CACI oprócz działania przeciwstarzeniowego na warstwę mięśniową stymuluje głęboko skórę do regeneracji i odnowy.
CACI to bardzo wszechstronne urządzenie. Pozwala na dopasowanie indywidualnej terapii do każdego pacjenta i przywrócenie mu jego naturalnego, młodszego wyglądu. Pozwala uniknąć „produkowania klonów” jako efektów masowych zabiegów estetycznych. Taka terapia szyta na miarę to jest jedna z najważniejszych zalet tego urządzenia.

CACI Synergy to ponad 100 kombinacji programów terapeutycznych. Sprawdź możliwości urządzenia.

CZYTAJ TAKŻE:

TOPOWE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz