Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Woda to eliksir życia i najważniejszy składnik pokarmowy. Nie może jej zabraknąć, jeśli chcemy być zdrowi, szczupli, piękni, pełni energii... Oto dziesięć wskazówek dr Doroty Wydro, jak obchodzić się z wodą?

woda zdrowie SPAeden pl1. Każdy dzień rozpocznij od wypicia szklanki wody, która pobudzi krążenie, trawienie i metabolizm oraz układ nerwowy. Żeby nie zapomnieć – trzymaj butelkę obok łóżka.

2. Nie można napić się „na zapas”. Nadmiar wody wzmaga wydalanie potu i diurezę (wydzielanie moczu). Dlatego pij co godzinę-dwie, najlepiej małymi łyczkami. Rozstaw butelki w widocznych miejscach – na stole w kuchni, w pokoju, na biurku w pracy.

3. Jeśli woda Ci nie smakuje – nie katuj się. W sklepach dostępne są wody z aromatem cytryny czy pomarańczy, a poza tym możesz ją „okrasić” plasterkiem cytryny, listkiem mięty czy odrobiną niesłodzonego syropu owocowego.

4. Nigdy nie czekaj aż poczujesz pragnienie – po prostu pij wodę przez cały dzień.

5. Pamiętaj, że woda też może sie „popsuć”, dlatego naucz się ją przechowywać – w suchym miejscu, z dala od światła, najlepiej, szczególnie po otwarciu – w lodówce. Starannie ją zakręcaj, bo dostęp powietrza sprzyja rozwojowi bakterii i pleśni. Wodę oligoceńską ze źródła powinno się wypijać w ciągu 1-2 dni.

6. Najlepiej pij wodę chłodną, o temp. 10°C.

7. Jeśli pijesz alkohol lub napoje zawierające kofeinę, nie zapominaj o wodzie. Naucz sie popijać kawę i wino szklanką wody.

8. Woda pobudza, ale i uspokaja. Dlatego rano weź chłodny prysznic, a wieczorem relaksującą kąpiel. W torebce miej zawsze aerozol z wodą do twarzy, szczególnie przydatny w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach.

9. Spalaj kalorie w wodzie – nic tak nie działa na wszystkie grupy mięśniowe jak pływanie, aerobik w wodzie, czy wodne masaże lub bicze.

10. Bądź przyjazna dla wody – nasza planeta nie cierpi na jej nadmiar. Dlatego napraw cieknący kran, kup oszczędną pralkę i spłuczkę.

Podobne artykuły

Wodę można nie tylko pić, ale i jeść. To ważna informacja dla każdego, komu z trudem przychodzi picie kilku szklanek wody dziennie. Każdy składnik pożywienia zawiera jakąś ilość wody, którą możemy zaliczyć do naszego wodnego bilansu.
Jeżeli fontanny młodości naprawdę istnieją, powinny tryskać wodą – czystą i chłodną. Nie może jej nam zabraknąć, jeśli chcemy być zdrowi, szczupli, piękni, pełni energii... To prawdziwie życiodajny i najbardziej dostępny napój.
Jeszcze niedawno wybór był niewielki: masło, margaryna, trzy oleje i smalec. Wiedza o nich też nieduża. Dziś tłuszczów, szczególnie roślinnych, jest bez liku. Warto wiedzieć, czym się kierować w ich wyborze, aby zadbać o zdrowie i urodę oraz wzbogacić swoją kuchnię.
Dieta Dash od kilku lat uważana jest przez dietetyków i lekarzy za dietę numer jeden w rankingu najlepszych diet świata. Została zaprojektowana przez naukowców, a jej skuteczność sprawdzona w wielu badaniach naukowych. Dieta Dash, obniżając ciśnienie krwi, pozwala zmniejszyć występowanie choroby niedokrwiennej serca o 15%, a udarów mózgu o 27%.
W dietetyce jak w modzie: nie brakuje nowości, a trendy zmieniają się co sezon. Teraz przyszła pora na dietę prosto spod mikroskopu! Dokładna analiza DNA pozwala bowiem dobrać taki sposób odżywiania, który najlepiej pasuje do indywidualnej kombinacji genów. Brzmi jak science-fiction? Być może, ale na jważniejsze, że genodieta działa!
Długowieczność z dnia na dzień wzbudza coraz większe zainteresowanie. Media bombardują nas reklamami najlepszych kremów anti-aging, suplementów diety czy zabiegów, które sprawią, że będziemy mieć ciała 20-latków. Czy istnieją klucze do długowieczności? I czego możemy nauczyć się od stulatków?

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz